Meble łazienkowe, poza podwyższoną odpornością na wilgoć, mogą posiadać ciekawe funkcje. Wybór jest tak szeroki, że często nawet nie zdajemy sobie sprawy z możliwości, jakie oferują. Warto je poznać, by dokonać najlepszego wyboru. Oto pięć najlepszych rozwiązań, które sprawią, że łazienka będzie lepiej zagospodarowana i bardziej funkcjonalna!
Możliwość zabudowania ścian i wnęk
Meble w łazience to nie tylko szafka pod umywalkę. Dzięki możliwości wyboru szafek w wielu głębokościach i wymiarach, jak w kolekcjach modułowych Stilla czy Metro System polskiej marki NAS, możemy komponować dowolne zestawy meblowe. Przykładowo, łącząc dwie szafki pod wspólnym blatem uzyskamy długą komodę pod umywalkę, a kilka szafek wiszących umieszczonych obok siebie stworzy jedną pojemną szafę na całą szerokość ściany. Meblami modułowymi z powodzeniem zastąpimy drogą zabudowę na wymiar, gdy zależy nam na umeblowaniu wnęki czy luki nad pralką i toaletą. To gotowe od ręki i dużo tańsze rozwiązanie!
Wykorzystanie miejsca nad pralką
Zabudowanie pralki meblami to bardzo praktyczne rozwiązanie. I nie – nie mówimy tu o meblach wykonanych na wymiar, a o gotowych szafkach łazienkowych, zaprojektowanych specjalnie z myślą o wykorzystaniu miejsca nad pralką (np. z kolekcji PIK marki NAS). W takiej szafce możemy umieścić środki do prania i wszelkie artykuły, których w małej łazience często nie ma gdzie schować. Wbrew pozorom, szafka nad pralką nie zmniejszy optycznie łazienki, a ujednolici przestrzeń i pozwoli zachować porządek.
Ukryty kosz na bieliznę
W kwestii zachowania porządku w łazience doskonałym rozwiązaniem jest kosz na bieliznę wbudowany w szafkę. Osobne pojemniki na brudy, stojące gdzieś w kącie łazienki, to już przeżytek. Nowoczesne meble łazienkowe powinny posiadać wbudowany kosz, który w razie potrzeby łatwo można wypiąć. W szafkach z serii Metro System od NAS jest on zamontowany na prowadnicach z pełnym wysuwem, co daje łatwy dostęp do zawartości, a w razie potrzeby można go wyjąć i bez trudu opróżnić. W miarę dostępności miejsca, możemy też umieścić dwie szafki obok siebie – osobno z koszami na pranie białe i kolorowe.
Wysoki słupek na mopa
Mop do mycia podłóg to zwykle ten element, którego nie ma gdzie ukryć. Nie dość, że wygląda nieestetycznie, to jeszcze zajmuje sporo miejsca. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wybór szafki zaprojektowanej specjalnie z myślą o przechowywaniu mopa (np. Novelty od NAS). Dzięki zachowaniu wolnej przestrzeni w dolnej części szafki oraz na jednym z boków, swobodnie zmieścimy w nim wiadro i mopa z kijem.
Podwójna umywalka
Przy dużej rodzinie podwójne stanowisko umywalkowe to mus. Jednak zamiast decydować się na dwie osobne umywalki, warto rozważyć wybór jednej podwójnej, szczególnie, jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością miejsca. Taka umywalka może być osadzona na blacie, lub sama w sobie pełnić funkcję blatu, jeśli jest wyposażona w niski, ale szeroki rant (np. model Plan marki NAS o szerokości 120cm). Na takiej umywalce swobodnie postawimy wszystko, co chcemy trzymać pod ręką.