Przytulny azyl. Zobacz projekt wyróżniony w konkursie Wnętrze Roku.

To wnętrze zostało stworzone z myślą o rodzinie, która ceni harmonię i spokój. Główną inspiracją był widok za oknem, rozpościerający się na malowniczy Beskid Wyspowy. Autorką projektu jest Patrycja Dorczak, młoda studentka, która zdobyła wyróżnienie w kategorii Young Designer w konkursie Wnętrze Roku, organizowanym przez firmę Woodeco (dawniej Pfleiderer).

Niezwykły Beskid Wyspowy, pełen wysp i wysepek, wydeptanych szlaków, ale i nieodkrytych, zupełnie dzikich ścieżek, skrywa nie tylko piękno natury, ale także niezwykle przytulny dom. Jego wnętrze jest równie urokliwe jak otoczenie, w którym się znajduje. Projektem wnętrza zajęła się Patrycja Dorczak, młoda studentka architektury, dla której inspiracją był zapierający dech w piersiach widok za oknem. To właśnie malowniczy Beskid Wyspowy, zmieniający się z każdą porą roku, wpłynął na atmosferę wnętrza. Patrycja Dorczak postanowiła zgłosić projekt w kategorii Young Designer do konkursu Wnętrze Roku, organizowanego przez firmę Woodeco (dawniej Pfleiderer). I słusznie, bowiem zdobył on wyróżnienie. Konkurs Wnętrze Roku pozwala wyłonić najciekawsze projekty, w których zastosowano produkty z kolekcji Mood Stories oraz Mood Stories Comfort Collection. Kolekcja cieszy się dużym uznaniem wśród architektów, z uwagi na szeroką paletę dostępnych dekorów i produktów, a także na zgodność z obowiązującymi trendami.

Nowoczesna elegancja

Przestrzenią, w której domownicy spędzają najwięcej czasu jest przestronna strefa dzienna. Znajduje się tu salon oraz niezwykle przytulna, ale przede wszystkim funkcjonalna kuchnia. Inwestorom zależało na tym, aby wnętrze było kojące i przytulne, z dominującymi ciepłymi tonami. Zaproponowałam dekor z kolekcji Mood Stories – Dąb Lancelot R20027, który charakteryzuje się miodowym wybarwieniem z wyraźnie zaznaczonymi sękami. To rustykalny wzór, znakomicie oddaje piękno litego drewna. Uważam, że zastosowany dekor idealnie komponuje się z naturalnym krajobrazem za oknem – mówi Patrycja Dorczak. Styl kuchni jest niejednoznaczny, na pierwszy rzut oka nowoczesny, jednak znajdziemy tu również wiele klasycznych elementów – uchwyty w złotym kolorze, płytki ścienne zakończone efektowną, złotą listwą. Uwagę zwraca również wyspa, której dolna cześć została wykończona ryflowanymi listwami, wykonanymi z płyty MDF. Pokryto je lakierem odpowiadającym frontom górnym zabudowy kuchennej, co nadało wnętrzu kuchni lekkości i spójności. Zastosowane materiały, tj. płyty laminowane i blaty robocze Woodeco zapewniły wnętrzu estetykę, ale przede wszystkim funkcjonalność. Kuchnia jest przestronna, jasna, przyjemna w odbiorze. To miejsce, w którym przyjemnie spędza się czas. – dodaje projektantka.

Miejsce do wypoczynku

Jak w każdym domu, również tutaj salon jest kluczowym pomieszczeniem, w którym cała rodzina spędza najwięcej czasu. Kluczowym elementem było maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz nadanie jej delikatności i świeżości. – podkreśla Patrycja Dorczak. Aranżacja salonu łączy nowoczesny design z przyjemną przytulnością. Jasne ściany i duże okna potęgują wrażenie przestronności i swobody, szczególnie, że za oknem rozpościera się widok na liczne, bezkresne pagórki. Centralnym elementem salonu jest wygodna, przestronna sofa, ustawiona naprzeciw nowoczesnego kominka, który nie tylko ogrzewa przestrzeń, ale przede wszystkim dodaje jej wysmakowanej elegancji.

Inspiracją do stworzenia projektu wnętrza może być wszystko. W tym przypadku, Patrycja Dorczak wzorowała się przepięknym widokiem za oknem, który zmienia się wraz z porami roku. Aranżacja jest przytulna, spójna i pełna ciepłych materiałów, dzięki którym domownicy wracają tu jak do prywatnej enklawy, gdzie można swobodnie odpocząć i się zrelaksować.

Projekt, którego autorką jest Patrycja Dorczak to doskonały przykład na to, jak piękne wnętrze można zaprojektować, gdy inspirujemy się światem natury. To nie tylko wysoce estetyczny projekt, ale również funkcjonalny i przemyślany. Raz jeszcze gratulujemy wyróżnienia.

Więcej na: www.wnetrzeroku.pl