Studio projektowania wnętrz HAZO i tworzące oryginalne kolaże Zachwyty wprowadzają się do pofabrycznych przestrzeni Art_Inkubatora. Wkrótce dołączą do nich kolejne początkujące marki, które wzięły udział w konkursie na rezydentów, a przy Tymienieckiego 3 oprócz adresu znajdą wsparcie merytoryczne, prawne czy księgowe. To są już ostatnie dni na zgłoszenia, które można wysyłać do końca czerwca.
Rezydenci Art_Inkubatora są specjalistami w wielu dziedzinach branży kreatywnej. Od początku programu wsparcie uzyskało tu 87 firm związanych między innymi z filmem, architekturą, rzemiosłem artystycznym czy fotografią. Do tego grona dołączają kolejni rezydenci, bo w tegorocznym naborze zostały podpisane już pierwsze umowy – HAZO to studio projektowania wnętrz, a Zachwyty tworzą zaskakujące papierowe kolaże.
– Zdecydowałam się na udział w konkursie ze względu na miejsce i ludzi. Bycie rezydentką daje mi przestrzeń do działania, dzięki pracowni, ale też dzięki atmosferze, która oddziałuje na mnie bardzo twórczo i kreatywnie – mówi Dagmara Appel z firmy Zachwyty. – Art_Inkubator to ludzie, którzy wspierają, zawsze służą pomocą i uśmiechem. Uwielbiam tu przebywać – dodaje.
Zachwyty to projekt, który powstał z fascynacji papierem, starymi gazetami i czasopismami. Dagmara Appel kolażem zajęła się dwa lata temu. Tworzy analogowe, wycinankowe kolaże w różnych rozmiarach, które następnie umieszcza na lampach, notesach czy plakatach. W planach ma dekorowanie mebli, blatów stołów czy szafek.
Z kolei za firmą HAZO stoi Joanna Dominiak-Białkowska, która skupiła się na projektowaniu wnętrz po kilkuletnim stażu pracy jako architekt w warszawskich i łódzkich studiach. W swoim portfolio ma projekty w różnych skalach, od prywatnych mieszkań poprzez domy jednorodzinne, osiedla mieszkaniowe po wielkopowierzchniowe biurowce. – Założyłam HAZO, bo radość i szczęście z wymarzonego wnętrza klienta daje mi ogromną satysfakcję – opowiada Joanna Dominiak-Białkowska.
Art_Inkubator jest miejscem, które wspiera młode firmy w trudnym momencie wejścia na rynek. Trwają rozmowy z kolejnymi kandydatami, ale wciąż jest czas na zgłoszenia. Inkubator czeka na firmy, które działają w obszarze sektora kreatywnego nie dłużej niż trzy lata lub na osoby planujące dopiero założyć własną działalność. Rezydent otrzymuje wsparcie merytoryczne, księgowe i prawne. A to nie wszystko. Ma też dostęp do przestrzeni Art_Inkubatora, w których można spotkać się z klientem, zorganizować spotkanie branżowe, a także prowadzić biuro lub pracownię. – Chcemy zapewnić rezydentom jak najlepsze warunki, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Dlatego podczas rozmowy w drugim etapie wspólnie z kandydatem wybierzemy, która z trzech możliwych opcji jest dla niego najlepsza – rezydent z własną przestrzenią, rezydent z przestrzenią współdzieloną czy rezydent wirtualny – wyjaśnia Katarzyna Krawczyk z zespołu ds. Art_Inkubatora i podkreśla, że najważniejsze jest wparcie w prowadzeniu biznesu.
Pomoc, jaką dostają początkujący przedsiębiorcy w pierwszych miesiącach swojej działalności, często kształtuje sposób funkcjonowania firmy na lata. Z kolei uczestnicy poprzednich edycji podkreślają, że kluczowa jest wyjątkowa atmosfera i możliwość dzielenia się problemami oraz doświadczeniem z innymi. Bycie rezydentem Art_Inkubatora to też niepowtarzalna szansa na poznanie partnerów biznesowych.
Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 czerwca. Pierwszy etap polega na wysłaniu formularza online, który znajduje się na stronie www.artinkubator.com. Trzeba opisać w nim swój pomysł na biznes i doświadczenie. Do drugiego etapu – prezentacji i rozmowy kwalifikacyjnej – eksperci Art_Inkubatora zaproszą wybranych kandydatów, a zwycięzcy konkursu będą mogli korzystać ze wsparcia przez dwa lata.
Dodatkowe informacje na temat konkursu można też uzyskać pisząc na adres konkurs@fabrykasztuki.org.