Licytujemy dziecięcy uśmiech z Fundacją Mam Marzenie

25 marca 2022 r., w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury, odbędzie się panel dyskusyjny dla architektów wnętrz, towarzyszący trzeciej edycji projektu „Aukcja Marzeń” –  charytatywnej inicjatywy, współorganizowanej przez Dom Aukcyjny Desa Unicum na rzecz podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Celem warsztatów będzie ukazanie rozwiązań współdziałania architektury ze sztuką współczesną oraz zdobycie wiedzy z zakresu kolekcjonowania sztuki. 

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja dostarcza chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, wnoszących w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość. Wolontariusze podejmują szereg działań motywujących i inspirujących wszystkich zainteresowanych pomocą Fundacji i spełnianiem marzeń małych pacjentów. W ich realizacji może pomóc sztuka – jej piękno czyni świat lepszym, a jednocześnie dzięki kolekcjonerom i projektom takim jak „Aukcja Marzeń” , sztuka staje się wymiernym dobrem dla tych, którzy najbardziej potrzebują opieki – chorych dzieci.

Spełniamy marzenia

Projekt „Aukcja Marzeń” to charytatywna aukcja online połączona z wystawą wybranych prac młodych twórców organizowana we współpracy z domem aukcyjnym Desa Unicum. Kilkadziesiąt wyjątkowych prac artystów sztuki najnowszej będzie w kwietniu 2022 r. przedmiotem kolejnej edycji aukcji, której całkowity dochód zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie – dzieci z chorobami zagrażającymi życiu. Dzięki współpracy z partnerami 3. Aukcji Marzeń będzie towarzyszyć wystawa przedaukcyjna w Galerii Sztuki TLEN, a także warsztaty stacjonarne w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury. Finałowa aukcja charytatywna współorganizowana przed Dom Aukcyjny Desa Unicum odbędzie się od 8 do 22 kwietnia 2022 r. Całkowity dochód z projektu  będzie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

Porozmawiajmy o sztuce

W najbliższy piątek, 25 marca o godz.18:00, współwłaściciel pracowni STUDIOORGANIC specjalizującej się w kompleksowych projektach brył i wnętrz, Grzegorz Goworek podzieli się w ZODIAKu swoimi przemyśleniami o implementacji sztuki w architekturze. Podczas spotkania wystąpi także dziennikarka, kuratorka sztuki, znawca architektury i designu, wieloletnia redaktorka magazynu „Dom i Wnętrze”. Ewa Mierzejewska, która opowie architektom jak rozpocząć kolekcjonowanie sztuki. W dyskusji weźmie udział także arch. Roland Stańczyk z RS Studio Projektowe.

Fotografia Wizerunkowa.
Your Professional Image.
www.ArekMarkowicz.pl

Marketing Manager firmy Cosentino, Aneta Konowrocka opowie o zastosowaniach materiałów wnętrzarskich do tworzenia sztuki. Cosentino to wywodzący się z Hiszpanii i działający na całym świecie producent wielkoformatowych powierzchni architektonicznych, takich jak Silestone, Dekton i Sensa by Cosentino. Nadrzędne wartości firmy to jakość, innowacyjność i odpowiedzialność, którymi Cosentino kieruje się nie tylko kreując nowe kolekcje swoich marek, ale również regularnie angażując się w lokalne inicjatywy promujące bardziej zrównoważone rozwiązania, czy wykorzystanie sztuki w architekturze. Te wartości doprowadziły również do współpracy pomiędzy Fundacją „Mam Marzenie” oraz licznymi partnerami powiązanymi ze światem sztuki i architektury, których celem jest pomoc podopiecznym fundacji. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury 

Warszawa, Pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4

Więcej na: www.cosentino.com

***

Grupa Cosentino to rodzinna firma o zasięgu globalnym, która wytwarza wysokiej jakości, innowacyjne powierzchnie dla branży architektury i projektowania wnętrz oraz zajmuje się ich dystrybucją.  

 

Dzięki współpracy z klientami i partnerami ta wiodąca spółka wymyśla i przewiduje nowatorskie rozwiązania, które podnoszą jakość życia ludzi i stanowią dla nich inspirację. Jest to możliwe dzięki pionierskim markom, liderom w swoich segmentach rynkowych, takim jak Silestone®, Dekton® i Sensa by Cosentino®. Są to zaawansowane technologicznie powierzchnie, które pozwalają tworzyć unikatowe przestrzenie i projekty w domach oraz w przestrzeni publicznej. 

 

Swój rozwój Grupa opiera na międzynarodowej ekspansji, innowacyjnym programie badawczo-rozwojowym, poszanowaniu środowiska naturalnego i zasad zrównoważonego rozwoju, trwałym zaangażowaniu we wspieranie lokalnych społeczności, a także na szkoleniach, respektowaniu prawa do równości oraz bezpieczeństwie zatrudnienia. 

 

Produkty i marki Cosentino są dystrybuowane w ponad 110 krajach, a ich sprzedażą Grupa zarządza ze swojej centrali w Almerii (Hiszpania). Obecnie Cosentino działa w ponad 40 krajach, a własne aktywa ma w 30 z nich. Grupa dysponuje 8 fabrykami (z tego 7 w Almerii (Hiszpania) i 1 w Brazylii) oraz 1 inteligentną platformą logistyczną w Hiszpanii, a także ponad 140 jednostkami handlowymi i biznesowymi na całym świecie. Ponad 90% skonsolidowanego obrotu Grupy Cosentino pochodzi z rynków międzynarodowych, co wg forum dla wiodących marek w Hiszpanii (Leading Brands of Spain Forum – FMRE, wyd. 2018) czyni Cosentino najbardziej umiędzynarodowioną spółką w Hiszpanii.