W poprzednich artykułach mówiliśmy już o korzyściach płynących z używania klejów w sprayu Fixgrip w porównaniu z ich tradycyjnymi odpowiednikami, jak na przykład PVA nakładanym ręcznie. Korzyści z posiadania takich narzędzi w swoim arsenale są oczywiste, ale jak dokładnie działają kanistry z klejem w sprayu?
Kiedy mówimy o kanistrach, mamy na myśli nasze produkty Fixgrip w pojemnościach 22l i 110l. Zawartość każdego kanistra to głównie klej i gaz, który działa jako propelent. Podczas procesu produkcyjnego kanister jest napełniany klejem i gazem w ściśle określonej proporcji, co pozwala na uzyskanie optymalnych właściwości produktu.
Metoda aplikacji kleju w zasadzie nie różni się od działania innych aerozoli, jednak kanistry Fixgrip do pracy wymagają również podłączenia pistoletu i węża. Pistolet został zaprojektowany tak, aby umożliwić użytkownikowi jak największą kontrolę i składa się z trzech głównych części: dyszy, śruby regulacyjnej i spustu.
• Dysza jest punktem końcowym, przez który klej opuszcza system. W związku z różnicami między klejami w samej mieszance, konsystencji, wzorze natryskiwania itp., każdy klej najlepiej sprawdza się w połączeniu z dyszą przeznaczoną do współpracy konkretnie z nim. Nasz przedstawiciel handlowy pomoże Ci w doborze odpowiedniego rozwiązania dla Twoich potrzeb.
• Śruba regulacyjna pozwala na określenie szerokości wzoru natrysku. Na przykład, jeśli chcesz pokryć większy obszar, możesz ustawić pokrętło regulacji na maksymalną szerokość i odwrotnie, dla mniejszej powierzchni. Śrubę można również wykorzystać do zablokowania pistoletu po użyciu.
• Spust to najprostsza część pistoletu – wystarczy go nacisnąć i rozpoczyna się aplikacja kleju!
Pistolet z kanistrem łączy gumowy wąż, który dzięki swojej elastyczności pozwala użytkownikowi na swobodne poruszanie się podczas nakładania kleju. Piękno tego rozwiązania polega na tym, że po zakończeniu natryskiwania i zablokowaniu pistoletu, klej w środku nie utwardza się! Ponieważ system jest zamknięty do kleju nie może dostać się tlen, co oznacza brak utwardzania (porównaj to z butelką PVA lub wiadrem kleju, gdzie przedwczesne utwardzanie jest bardzo powszechne, jeśli pojemnik nie jest prawidłowo zamknięty).
Jedną z kluczowych zalet stosowania klejów w sprayu jest możliwość minimalizacji odpadów, dzięki zwiększonej kontroli użytkownika nad aplikacją. Dodatkowo, same kanistry wyposażone są w tajną broń, która jeszcze bardziej ogranicza ilość odpadów – rurkę zanurzeniową. Rurka dociera do samego dna kanistra, zapewniając odciągnięcie kleju do ostatniej kropli.
Z pewnością nie jest to żadna sztuczka — systemy kanistrów z klejem w sprayu są zaprojektowane tak, aby gwarantować wydajność i precyzję oraz ograniczać ilość odpadów do absolutnego minimum.
Wspomnieliśmy już o różnicach formulacji i wzorów rozpylania, przyjrzymy się temu tematowi dokładnie w naszych kolejnych publikacjach.
Wejdź www.fixgrip.pl, aby uzyskać więcej informacji na temat asortymentu Fixgrip.