Flagstaff Oak Flagstaff Oak – dekor z wyrazistymi zarysowaniami, w kolorystyce srebra, brązu i miedzi doskonale wpisuje się w modę na czarne, matowe powierzchnie czy armatury w segmencie kuchni. Czy to na frontach kuchennych czy na szafce podumywalkowej w łazience, efekt metaliczny jest bardzo pożądany i przyciąga wzrok!
Rustykalny i nowoczesny: wyraziste zarysowania i sęki podkreślone farbą metaliczną nadają temu dekorowi charakterystycznego wyglądu i sprawiają, że klasyczny wzór dębowy staje je ekskluzywny w wyrazie. Ciekawa symbioza materiałowa wprowadza dynamikę do wnętrza. Flagstaff Oak to uniwersalny wzór do wnętrz mieszkalnych, który przekonuje połączeniem optyki starego drewna z pigmentem efektowym. Jest dostępny w wybarwieniach: ”Natura”, „Tabaka” i „Czekolada”,
Flagstaff Oak to odpowiedź na zainteresowanie rynku powierzchniami z efektem metalicznym. Inspiracją do jego powstania było stare, zużyte drewno, którego ciekawa, dotknięta zębem czasu struktura posłużyła za wzorzec. Wyraziste pęknięcia i sęki podkreślają rustykalność tego wzoru i zostały mocno zaakcentowane pigmentem metalicznym w odcieniu cyny.
Czy to w obszarze kuchni, na płycie roboczej czy na podłodze (dla tego obszaru proponujemy spokojniejszy, nowoczesny wariant tego dekoru: Canyon Flagstaff Oak) – dekor ten nadaje wnętrzu nowoczesności, elegancji oraz wprowadza wrażenie solidności. Podkreślenie jego rustykalności i optyki ręcznie wykonanej powierzchni dodatkowo potęguje efekt przyjemnej atmosfery, ciepła, bezpieczeństwa i stabilności.
Sabrina Wieland, menedżer designu: „Czy to na frontach kuchennych czy na szafce podumywalkowej w łazience, efekt metaliczny jest bardzo pożądany i przyciąga wzrok! W połączeniu z metalem i drewnem, ciepłymi i zimnymi akcentami tworzy balans i harmonię we wnętrzu i doskonale łączy się z akcesoriami w matowej czerni”.
Flagstaff Oak – dekor z wyrazistymi zarysowaniami, w kolorystyce srebra, brązu i miedzi doskonale wpisuje się w modę na czarne, matowe powierzchnie czy armatury w segmencie kuchni. Dodatkowo: dekor Flagstaff Oak jest dostępny w postaci obrzeża w ofercie firm MKT, Rehau, Kröning oraz jako folia termoplastyczna w firmie Continental.
Dekory metaliczne w połączeniach
Dekor dębowy doskonale można łączyć z innymi dekorami z efektem metalicznym, jak na przykład z dekorem Flash. Wzór ten wyróżnia wyjątkowa struktura, sprawiająca wrażenie szczotkowanej, metalicznej powierzchni, która doskonale prezentuje się zarówno w obszarze salonu jak i kuchni. Jej metaliczny charakter podkreślony jest przez pigment efektowy. W ten sposób powstaje bardzo wyrazisty, autentyczny rysunek – bardzo homogeniczny w swoim charakterze. Flash to dekor nowoczesny, dopasowany do potrzeb rynku i bardzo naturalny.
Czy jako dekor kamienny czy też drewnopodobny – farby metaliczne nadają ton:
Pigmenty efektowe w obszarze podłogowym
Srebro, złoto, brąz – te pigmenty efektowe nadają charakteru nowoczesnym podłogom. Stosuje się je zarówno przy dekorach drewnopodobnych jak i kamieniopodobnych, co wpływa na ich wyjątkowy wygląd. Celowo podkreślane są w nich, poprzez użycie efektu metalicznego, naturalne elementy rysunku takie jak żyłowanie w kamieniu czy sęki. Ta interesująca symbioza materiałów nadaje wnętrzu dynamiki. Zarówno na meblach jak i na podłogach: dekory Canyon Flagstaff Oak i Canyon Grey Caspio to nowości Schattdecor w obszarze dekorów podłogowych z efektem metalicznym, które można stosować także w obszarze meblowym.
Canyon Flagstaff Oak: dekor dębowy o optyce zużytego drewna. Charakterystyczne głębokie zarysowania, zaakcentowane przez pigment efektowy. Pęknięcia podkreślone pigmentem metalicznym w odcieniu cyny podkreślają jego głębię i wyjątkowość. Jest to wzór o charakterze drewna rustykalnego z nowoczesną nutą.
Inspiracją do powstania wzoru Grey Caspio był wapień o naturalnym, delikatnym żyłowaniu. Przebiega ono bardzo harmonijnie i nie jest dominujące. Jako alternatywa do pierwotnego projektu powstał wzór kamienny z ciemnym żyłowaniem. Efekty pigmentowe: złote, srebrne i w brązie wprowadzają ciekawy, szlachetny wygląd. Ciemne żyłowanie umożliwia podkreślenie pigmentyzacji.
Źródło: SCHATTDECOR