Black is the new white, czyli łazienka z czarnymi meblami

Istnieje mnóstwo powodów, dla których warto pokusić się o czarne meble w łazience. Po pierwsze, czerń to kolor ponadczasowy i wszechstronny – śmiało można go zastosować zarówno w przestronnych łazienkach, jak i tych bardzo małych. Po drugie, kolor czarny jest niezwykle uniwersalny i pasuje do niemal każdego stylu aranżacyjnego. Po trzecie – łazienka z czarnymi meblami to wciąż bardzo nieoczywisty wybór, zdecydowanie warty rozważenia, jeśli zależy nam na aranżacji innej niż wszystkie.

Na wstępie warto zaznaczyć, że mitem jest powszechne przekonanie o tym, że czerń to kolor zarezerwowany jedynie do dużych i jasnych przestrzeni. Owszem, w nadmiarze potrafi ona przytłoczyć, ale to nie znaczy, że powinniśmy jej unikać. Nawet w niewielkich łazienkach czarny odcień w odpowiednich proporcjach pozwoli stworzyć piękną i stylową aranżację. Bezpiecznym wyborem, który uchroni nas przed efektem przytłoczenia, będą czarne meble łazienkowe. Oto kilka propozycji aranżacyjnych, w których czarne meble łazienkowe odnajdą się najlepiej.

Łazienka jak w lofcie

Wcale nie trzeba mieszkać w przestronnym lofcie, by wprowadzić podobny klimat do swoich czterech kątów. Styl industrialny jest łatwy w aranżacji, a na rynku znajdziemy naprawdę szeroki wybór produktów o tej stylistyce. Podstawą aranżacji łazienki w stylu loftowym powinny być elementy czerni i drewna, jak na przykład czarne meble łazienkowe z kolekcji Metro System marki NAS, które występują w dwóch wariantach – matowej czerni oraz w dekorze złotego dębu. – W modułowej kolekcji Metro System meble możemy zestawiać ze sobą w dowolne konfiguracje. Dla przykładu, łącząc kilka brył możemy stworzyć pojemną szafę na całą ścianę, albo długą komodę, jeśli połączymy pod blatem dwie szafki podumywalkowe. Takie rozwiązanie jest bardzo cenione przez osoby, które poszukują tańszej alternatywy dla kosztownych mebli zamawianych na wymiar. W łazience o stylu loftowym możemy się nawet pokusić o połączenie dwóch różnych wariantów kolorystycznych – matowa czerń i dekor drewna będą tu doskonałym wyborem – mówi ekspert marki NAS. Warto dodać, że meble z kolekcji Metro System w kolorze czarnego matu zostały zabezpieczone specjalną powłoką No Fingerprint, która zapobiega powstawaniu nieestetycznych śladów po palcach na frontach szafek.

Kontrast bieli i czerni

Połączenie bieli i czerni w łazience jest uznawane za ponadczasowe i niezwykle eleganckie rozwiązanie. Kontrast między tymi dwoma kolorami tworzy harmonijną estetykę, która odzwierciedla klasykę i luksus. Biel odbija światło, dając wrażenie czystości, przestronności, podczas gdy czerń pochłania je, dodając wnętrzu głębi i wyrazistości. Aby nieco przełamać ascetyczny charakter łazienki utrzymanej w czerni i bieli, warto uwzględnić dodanie ciekawych faktur. Można choćby zastosować modne obecnie mozaiki oraz płytki ceramiczne o strukturalnym wzorze. Decydując się na czarne meble na tle białych ścian możemy być pewni, że bez względu na trendy wnętrzarskie, łazienka zawsze będzie wyglądać wyrafinowanie i elegancko.

Łazienka z nutą luksusu

Na fali trendu na styl klasyczny do łask wróciło połączenie czerni i złota w łazience. Bardzo modna jest obecnie armatura złota i miedziana, która świetnie komponuje się z czernią. To stylowe połączenie warto podkreślić złotymi detalami, jakimi będą na przykład uchwyty w meblach. Takie zestawienie możemy sami stworzyć wybierając modułowe szafki z kolekcji Metro System marki NAS lub personalizowane meble MO-RE marki Defra. Bryły z serii MO-RE dostępne są w trzech modnych wariantach kolorystycznych: matowej bieli, matowej czerni i w oryginalnym, rdzawym odcieniu bodega. Do wyboru mamy dwa rodzaje frontów – front gładki i frezowany na brzegach front przeznaczony do łączenia z uchwytami w wersji czarnej, chromowanej i złotej. Te ostatnie szczególnie dobrze komponują się z czarnymi frontami, tworząc efektowne i eleganckie połączenie.